22.05.2022 | Redakce

Do zápasu jsme nastoupili bez čtyřech zraněných hráčů - Folwarczného, Kovaříka, J. Strosse a Šmejkala. Stoprocentně v pořádku nebyl ani na lavičce připravený Baloun. V celkem vyrovnaném utkání jsme nakonec rozhodli dvěma brankami v posledních 15 minutách a nadále setrváváme v lepším středu tabulky.

26. kolo | Sobota 21.05.2022, 10:15 | Spořilov

FK Brandýs nad Labem - SK Slaný

Branky: 78. Kaiser, 82. Svoboda

Žluté karty: Kroutil, Mihálik

Rozhodčí: Štefan - Zoufalý, Holakovská

Diváci: 150

FK Brandýs nad Labem: Janáček - Stross M., Zamazal, Honcharenko (78. Fabián), Kaiser - Nykodým (82. Pechanec), Prokop (78. Reisinger), Dosoudil, Pažout (88. Baloun) - Braborec, Svoboda

SK Slaný: Sedlák – Vimr, Mihálik, Panocha, Zelenka O. (67. Maroušek) – Dohnanský (78. Furmánek), Pudil, Baláž, Vašák – Nádeníček, Kroutil

Komentář

Do zápasu lépe vstoupili hosté ze Slaného. Ti se dostali do menšího tlaku po sérii několika rohových kopů za sebou. Nejprve se k hlavičce dostal hostující obránce Mihálik. Tu ale vyrazil Janáček na další roh, po kterém pálil Nádeníček vedle branky. Hra se poté vyrovnala a i když hosté měli více ze hry, do žádné větší šance se nedostali. My jsme na svou první velkou šanci čekali do 30. minuty. Zamazal vyslal výborným pasem za obranu do šance Braborce, jeho střelu ale vykopl brankář Sedlák. Další šanci měl ve 37. minutě domácí Nykodým, ale jeho střelu pod břevno opět vyškrábl Sedlák. O 5 minut později se po chybě Zamazala hnal sám na branku hostující útočník Nádeníček. Proti jeho střele na přední tyč ale vytasil skvělý zákrok Janáček. Do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Pokud byl první poločas skoupý na šance, tak ve druhém to bylo ještě horší. Do první šance jsme se tak dostali až v 78. minutě. Stálo to ale za to. K přímému kopu těsně za hranicí velkého vápna si míč postavil Honcharenko. Jeho střelu sice skvělé zastavil brankář Sedlák, stejně tak Svobodovu dorážku, ale na hlavičku Kaisera byl už krátký - 1:0. O 4 minuty bylo rozhodnuto. Míč před vápnem převzal Dosoudil, posunul si ho do vápna a z úhlu krásně placírkou obstřelil brankáře - 2:0. O minutu později mohl přidat další branku Dosoudil, ale jeho střelu z voleje vyrazil hostující brankář.

Všechny 3 body tak zůstaly doma na Spořilově. Možná to nebyla úplně zasloužená výhra, ale kluci svou obětavostí a bojovnosti ukázali, že ji chtěli přece jenom o trochu více než hostující hráči. Další utkání hrajeme v sobotu na půdě osmého celku SK Štětí.

# hráči v poli P MIN G ŽK ČK

ŽK, ČK - žluté a červené karty

Hráči v poli

# - číslo dresu
Z - počet zápasů, v nichž hráč nastoupil
MIN - počet odehraných minut
G, ŽK, ČK - góly, žluté a červené karty

Proti Náchodu první tři body v sezóně

V prvním domácím mistrovském zápase jsme konečně zabrali a proti Náchodu jsme získali tři body.

Vysoká prohra s Velkými Hamry na úvod

Vstup do nové sezóny nám vůbec nevychází. Další vysokou prohru tentokrát 5:0 jsme utrpěli na hřišti Velkých Hamrů.

Ostudná prohra v Hřebči

Sezónu 2022-2023 jsme bohužel odstartovali nejhůře, jak jsme mohli. V předkole MOL Cupu jsme podlehli domácí Hřebči vysoko 5:1.

Příprava - léto 2022

Rozhovor s předsedou klubu

Příprava na novou sezónu zahájena