Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Rozhovor s předsedou klubu Jiřím Weiglem

10.07.2024 | Redakce

Před pátečním zahájení připravy si přečtěte rozhovor s předsedou klubu Jiřím Weiglem. Co říká na poslední sezónu, přeřazení do skupiny C nebo změny v mládeži v FKBB. Nejenom toto se dozvíte v rozhovoru.

Vraťme se ještě k minulé sezóně. Opět jsme v průběhu sezóny měnili trenéra. Jak by si tuto změnu a celkově sezónu zhodnotil?
Sezónu hodnotím jako úspěšnou, osmé místo je nejlepším za poslední roky v divizi. Za Petra Hejna se zvedla účast na tréninkách i jejich kvalita a to se pak odráželo i v mistrovských utkáních. Změna trenéra byla do určité míry vynucená dlouhým disciplinárním trestem. Sáhli jsme po dosavadním asistentovi Michalovi Voljanském a to se zpětně ukázalo jako dobrá volba. Michal dokázal některé hráče nastartovat k lepším výkonům. Je to trenér, který fotbalem naprosto žije, je komunikativní, chytá moderní trendy a myslím si, že i v kabině díky tomu všechno funguje, jak má.

Vyzdvihl by si některé konkrétní posily, které k nám v minulé sezoně přišly?
Vyzdvihl bych brankáře Honzu Starečka, jeho zkušenosti našemu mužstvu pomohly. Výborný podzim odehrál Vojta Panc, rádi bychom si ho nechali v kádru nastálo. Jarní sezónu naopak opanoval Martin Bodnár, který vstřelil 7 branek. Také jeho bychom rádi udrželi.

Za poslední roky se areál na Spořilově hodně změnil. Naposledy se zrekonstruovalo hlavní hřiště. Jak moc je to těžké? Shánět finance, povolení atd?
Tak těžké to samozřejmě je, zvlášť v dnešní době. Hodně nám v investicích pomáhá město Brandýs nad Labem-Stará Boleslav. I s jeho pomocí by se celý areál měl proměnit na moderní sportoviště. Je to ale běh na dlouhou trať.

Plánují se v areálu nebo kolem další změny nebo rekonstrukce?
Ano, rádi bychom iniciovali výstavbu nového parkoviště na straně u židovského hřbitova a základní školy. Na tahu je město Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, které pozemky vlastní. Máme i další investiční plány, ale ty asi nebudou realizovatelné v krátkodobém horizontu.

Kvůli novým pravidlům se musely udělat změny v mládežnickém klubu FKBB. Můžeš nám je popsat, proč k nim vůbec došlo a jak to tedy bude vypadat v následujících sezóně?
Fotbalová asociace indikovala, že ruší výjimku pro podíl mládeže na jiném klubu. Prakticky to znamenalo, že náš mládežnický oddíl FKBB bychom si nemohli započítat jako náš oddíl ani my, ani Slavoj Stará Boleslav a nemohli bychom hrát soutěže FAČR. Po opravdu dlouhých a tvrdých jednáních jsme se dohodli, že dorostenecká mužstva budou oddělena pod Slavoj Stará Boleslav a zbytek FKBB se stane přidruženým klubem FK Brandýs. Obě úpravy schválil Výkonný výbor FAČR a mělo by to platit pro další 2 sezóny.

Jsme zpátky ve skupině C. Jak tuto změnu komentuješ a jak moc se změnila skupina C, co jsme v ní naposledy působili?
Měnit skupinu divize jsme nechtěli a zástupcům FAČR jsme toto vždy sdělovali. Ani předchozí ujištění kompetentních osob z FAČR nestačilo. Z mého pohledu tento postup není transparentní, dokud existují takové kluby, které jsou „pod ochranou“ a nelze s nimi hýbat, i když by to teritoriálně dávalo největší logiku. Skupina C se podle mého názoru změnila, odešly silné celky Ústí nad Orlicí a Benátek. Nováčci, kteří do skupiny přišli (Police nad Metují, Horní Ředice, Hrádek nad Nisou), jsou pro mne velká neznámá a budu zvědavý, jak si na divizní tempo zvyknou. Je jasné, že cestování se nevyhneme.

Už jsme ohlásili první tři posily ze sousedních Neratovic. Můžou se fanoušci těšit na další posily?
Ano, v letošní sezóně jsme byli připravení na posílení kádru déle dopředu, i díky perfektní práci trenéra. Větší počet hráčů přijde na zkoušku a kdo trenéra přesvědčí, tak tu může zůstat. Není tajemstvím, že potřebujeme posílit na postu stopera a útočníka, lze očekávat i příchod jednoho hráče na kraj.

Z týmu odešli Martin Doležal a Zikmund Bárta. Budou následovat další?
Pokračovat u nás nebude Martin Reisinger, který se vrací do domovských Záryb. Za jeho působení u nás mu děkujeme. Ostatní fotbalisté by měli pokračovat, i když nějaké otazníky ještě máme.

S jakými ambicemi vstupujeme do ročníku 2024/2025?
V nadcházející sezóně už nemůže být cílem prostá záchrana, i když samozřejmě po úvodních pár kolech může být situace jiná. Myslím, že máme mužstvo na to, abychom hráli v horní polovině tabulky, ideálně do pátého místa.

A tradiční otázka na závěr. Co bys vzkázal naším fanouškům a jak bys je pozval na příští sezónu?
Našim fanouškům bych vzkázal, aby byli Brandýsu věrní a stáli za ním, i když se zrovna nedaří. Vím, že víkendových lákadel je v dnešní době spoustu, ale můžu všechny pozvat na poctivé výkony hráčů na krásném hřišti. V nové sezóně bychom chtěli více zapojit fanoušky, i například poločasovou soutěží se střelami na plachtu. Zlepšilo se i okolí restaurace na hřišti, takže určitě bych pozval i na dobré občerstvení v kvalitním zázemí. BRANDÝS DO TOHO!

 
Příští zápasy

Muži A | sobota 20.07.2024, 10:00
TJ Sokol Libiš, z.s. - FK Brandýs nad Labem
 
Muži A | středa 24.07.2024, 18:30
FK Brandýs nad Labem - FK Viktoria Žižkov B
 
Aktuální články
Do Brandýsa přicházejí tři nové posily

V okně volných přestupů vedení FK Brandýs dokázalo přivést tři posily pro nadcházející sezónu. Z konkurenčního FK...

 
Sezóna 2023/2024 v číslech

V článku se podívejte na shrnutí sezóny 2023/2024 řečí čísel a statistik.foto: Jiří Bureš

 
Na závěr soutěže vysoká výhra nad Meteorem

V posledním utkání ročníku 2023/2024 jsme doma na Spořilově hostili pražský Meteor. Po celý zápas jsme hru kontrolovali a nakonec si...

 
Nové hřiště pokřtěno výhrou
 
Z Březové vezeme bod
 
S Chomutovem rozhodly dvě branky v závěru zápasu
 
Polabské derby pro Neratovice
 
Hřebeč rozhodla zápas brankami v závěru a úvodu obou poločasů
 
Třetí remíza 1:1 v řadě, tentokrát z Českého Brodu
 
Remíza doma se Slaným
 
 
© eSports s.r.o. & FK Brandýs nad Labem - kontakt: fkbrandys@email.cz RSS