Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Na úvod sezóny prohra s Chlumcem v MOL Cupu

09.08.2023 | Redakce

Po odloženém 1.kole Divize B jsme se v prvním mistrovském zápase utkali s Chlumcem nad Cidlinou. Bylo to v rámci 1. kola MOL Cupu.

MOL Cup 1. kolo | středa 09.08.2023, 18:00 | Tišice
 

FK Brandýs nad Labem - Fotbalový klub Chlumec nad Cidlinou, z.s.

0:2

0:0

Branky: 51. Slavík, 67. Bastin

Žluté karty: Šmejkal, Folwarczny - Labík

Rozhodčí: Matějček - Machýček, Dohnal

Diváci: 210

FK Brandýs nad Labem: Stareček (46. Karmazín) - Hrčka, Baloun, Folwarczny, Malák (74. Stross M.) - Hejl (66. Šmejkal), Dosoudil, Šára, Fabian (74. Stross J.) - Gebert - Nykodým (50. Vosecký)

Fotbalový klub Chlumec nad Cidlinou, z.s.: Brát - Veselka, Zukal, Kopáč, Řezníček - Slavík (58. Čáp), Krčál, Doležal (71. Vaníček), Kejř (58. Petráň), Labík (Ráliš) - Bastin (83. Hrubý)

Komentář
 
 
 

Trenér Hejno nominoval do základní sestavy dvě letní posily. Do branky se postavil Jan Stareček a na pravé straně zálohy se objevil Šimon Hejl.

Hned ve 3. minutě se na pravé straně uvolnil jeden z hostujících hráčů, svou střelu naštěstí poslal vedle tyčce naší branky. Na tuto hostující akci jsme odpověděli hned o 2 minuty později. Nykodýmovu přihrávku poslal Gebert také vedle branky. Okolo 10. minuty měli hosté dvě velké šance. Nejprve zahrávanou standartní situaci z cca 25 metrů vyrazil Stareček na roh. O chvíli později pak po dalším trestném kopu z levé strany trefili hosté tyč. Asi v polovině 1. poločasu se za vápnem dostal ke střele dostal Šára, hostující brankář ale bezpečně kryl. Bohužel to bylo z naší strany v 1. poločase vše. Naše akce poté většinou končili kvůli nepřesné přihrávce nebo kličce navíc. Naštěstí ani hosté si žádnou velkou šanci nevypracovali a co už prošlo na s tím si spolehlivě poradil náš brankář. Do kabin tak obě mužstva odcházela za bezbrankového stavu.

Bezbrankový stav bohužel pro nás nevydržel ve 2. poločasu moc dlouho. V 51. minutě se levé straně uvolnil hostující hráč, přihrál před branku, kde Slavík otevřel skóre – 0:1. Po této brance následovala asi naše nejlepší pasáž v zápase. Nejprve se po narážečce s Gebertem na levé straně uvolnil Folwarczny, jeho přihrávka před brankou byla ale zblokována na roh. Hned o dvě minuty později se ke střele na hranici velkého vápna dostal Dosoudil. Střelu levačkou vyrazil hostující brankář pouze před sebe, tam ale nikdo z našich hráčů nebyl. Tato akce jako by hosty probudila a od této doby znovu převzaly otěže utkání. To vše vygradovalo 67. minutou, kdy po pěkné akci zvýšil hostující Bastin – 0:2. O 5 minut později se do šance dostala naše posila z Velkých Hamrů Vosecký, ale už se ocitl moc blízko brankáře a ten stačil tuto útočnou akci zneškodnit. Poslední šanci jak něco udělat s výsledkem měl Folwarczny, svou střelu ze standartní situaci ale poslal pouze do boční sítě. Utkání tak skončilo zaslouženou výhrou pro hosty.

Další utkání hrajeme opět doma v Tišicích v sobotu 12.8. od 10:15 proti SK Štětí.

Brandýs do toho!

Aktuální články
Zimní turnaj FK Brandýs nad Labem 2024

V článku se můžete podívat na rozpis zápasů na tento ročník Zimního turnaje.

 
Přípravné zápasy - zima 2024

V aktualizovaném článku se můžete podívat, jak se dařilo v přípravě na jarní část sezóny.

 
Příprava na jaro dnes začala

Dnes začala příprava našeho A-týmu.

 
Turnaj starých gard vyhráli opět domácí
 
Turnaj starých gard 2024
 
Podzim 2023 v číslech
 
Z Ostrova se vracíme bez bodu
 
O vítězství nad Březovou jsme rozhodli ve 2.poločase
 
V Chomutově bylo rozhodnuto už o poločase
 
V polabském derby jsme vybojovali výhru
 
 
© eSports s.r.o. & FK Brandýs nad Labem - kontakt: fkbrandys@email.cz RSS