29.05.2022 | Petr Špaček

Dobré venkovní výkony ze začátku jara jsou zapomenuty. Již potřetí v řadě se vracíme z venkovního zápasu s prázdnou.

27. kolo | Sobota 28.05.2022, 10:15 | 152

SK Štětí, z.s. - FK Brandýs nad Labem

Branky: 66. a 78. Čada - 85. Zamazal.

Žluté karty: Polák, Kovařík, Čada, Turek, Vokoun - Zamazal, Pechanec, Fabian, Reisinger.

Rozhodčí: Martínek - Milner, Bahník.

Diváci: Štětí

SK Štětí, z.s.: Sailer - Kovařík, Polák, L. Janovský, Fary - J. Janovský (61. Turek), Slanička (46. Neuman), Mešič, Mencl (79. Obrtlík) - Vokoun, Čada. Trenér: Vokoun.

FK Brandýs nad Labem: Janáček - Kaiser, Zamazal, Honcharenko, M. Stross (c) (58. Fabian) - Reisinger, Prokop, Braborec (46. Pechanec), Dosoudil, Pažout - Svoboda. Trenér: Zamazal.

Komentář

Hned v první minutě mohli jít domácí zásluhou Vokouna do vedení, ale jeho střela za hranicí velkého vápna šla naštěstí vedle. Ten samý hráč měl další šanci ve 28. minutě, když jednoduše prošel naší obranou, za ní ale dobře vyběhl Janáček, zmenšil střelecký úhel a Vokounovi nezbývalo nic jiného než ho trefit. Pak jsme se konečně probudili i my a v pěti minutách měli zásluhou Svobody tři velmi nebezpečné akce. Nejprve si náš útočník našel míč a vyslal z dvaceti metrů pěknou střelu, bohužel ale těsně vedle. O tři minuty později Prokop dobře uvolnil na levé straně Pažouta, který do vápna poslal neméně dobrou přihrávku, Svoboda ale stihl míč tečovat pouze do tyče domácí branky. A do třetice se v další a největší šanci objevil znovu Svoboda., když mu po rychlém protiútoku do malého vápna přihrál Stross M., Svoboda ale poslal míč vysoko nad. Jak se také nedá dát velká šance, ukázal na druhé straně domácí Slanička, před kterým zívala poloprázdná branka, ale ten ji také trestuhodně netrefil. Do kabin tak obě mužstva odcházela na bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu nemohl nastoupit zraněný Braborec, kterého vystřídal Pechanec. A by toho nebylo málo po necelé hodině musel kvůli zranění vystřídat i dnešní kapitán Stross M. Toho vystřídal Fabian. Do druhé poločasu jsme moc dobře nevstoupili. V 52. minutě měli několik šancí domácí hráči, naštěstí se ani jedna ze tří střel neujala. To se bohužel už nedalo říct o akci v 66. minutě. Domácí zahrávali standartní situaci z hranice velkého vápna. Střelu sice naše zeď zblokovala, nejdříve ale na sraženou střelu zareagoval Čada a prostřelil Janáčka – 1:0. O deset minut později to bylo již o dvě braky. Přímo z rohu Vokoun trefil břevno, míč se odrazil k Čadovi a ten hlavou skóre zvýšil – 0:2. Naději na remízu ještě vykřesal Zamazal, který hlavičkou na zadní tyči po rohu snížil na 1:2.  Žádnou další šanci se nám ale do konce zápasu již vytvořit nepodařilo. Z venkovního utkání tak již potřetí v řadě odjíždíme s prázdnou. A to je velká škoda, když si vezmeme, že jsme určitě ani jednou nenarazili na lepšího protivníka.

Další zápas hrajeme doma od 10:15 proti Březové.

Brandýs do toho!

ŽK, ČK - žluté a červené karty

Hráči v poli

# - číslo dresu
Z - počet zápasů, v nichž hráč nastoupil
MIN - počet odehraných minut
G, ŽK, ČK - góly, žluté a červené karty

Utkání v Čáslavi se nedohrálo kvůli počasí

Utkání bylo v 56. minutě za stavu 3:0 pro domácí kvůli dešti předčasně ukončeno.

Příští zápas: FK Čáslav (8.kolo)

V neděli budeme bojovat o první body ze hřiště soupeře. Tentokrát zajíždíme do Čáslavi.

I přes vedení 2:0 si všechny body odváží Trutnov

Po třech týdnech se opět hrálo na Spořilově. Bohužel i přes vedení 2:0 naši borci odešli bez bodu.

Další venkovní prohra, tentokrát v Dobrovici

Z Vysokého Mýta se vracíme s debaklem

První remíza v sezoně a dvě červené karty

Těsná prohra v Liberci