01.05.2022 | Redakce

V Ostrově jsme bohužel nenavázali na poslední dva venkovní zápasy a prohráli vysoko 3:0. Zápas rozhodly dva rohové kopy na začátku obou poločasů.

23. kolo | Sobota 30.04.2022, 17:00 | Ostrov

Fotbalový klub Ostrov nad Ohří, z.s. - FK Brandýs nad Labem

Branky: 11. Sýkora, 47. Řehák, 54. Bursík

Žluté karty: Řehák, Machek, Zedníček - Baloun, Folwarczny, Stross J., Prokop

Rozhodčí: Štípek - Šafránková, Hrivík

Diváci: 227

Fotbalový klub Ostrov nad Ohří, z.s.: Vaněček - Janda (85. Jaffan), Řehák, Sýkora, Dušek, Machek, Jankovský (76. Lattisch), Mestl, Farid (76. Liška), Hackl, Bursík (71. Zedníček).

FK Brandýs nad Labem: Janáček - Nykodým, Kovařík, Baloun, Kaiser - Prokop, Honcharenko (73. Stross J.), Folwarczny, Reisinger (55. Pažout) - Svoboda (83. Fabian), Dosoudil.

Komentář

Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře. Již na konci první minuty získal skvělým napadáním míč Dosoudil, který přihrál před bránu Svobodovi, ten ale domacího brankáře Vaněčka nepřekonal. Bohužel toto byl z naší strany jenom záblesk aktivní hry. Poté měli herní převahu domácí, kterou korunovali brankou po rohovém kopu v 11. minutě. Střelcem domácích byl Sýkora - 1:0. Nutno dodat, že to nebyl první roh domácích v zápase, ale již třetí běhěm úvodních 10 minut. Stejnou mincí jsme mohli vyronat, ale hlavičku Folwarczného opět zastavil domácí brankář. V další minutách to byla z naší strany bohužel velká křeč a větší šanci jsme si již do konce poločasu nevypracovali. To domácí mohli před koncem druhého poločasu skóre zvýšit, ale střelu z trestného kopu vykopl na brankové čáře Folwarczny.

To, co se nepovedlo domácím na konci poločasu, tak si vynahradili na začátku toho druhého. Po rohovém kopu se hlavou prosadil domácí Řehák - 2:0. O pár minut později mohl vykřesat naději Svoboda, ale jeho střelu k tyči vyrazil na roh brankář domácích. V 54. minutě bylo rozhodnuto. Honza Prokop ztratil míč uprostřed hřiště, ten se po rychlé přihrávce nahoru dostal k Bursíkovi, který v samostatném úniku nedal Janáčkovi šanci - 3:0. Po této brance se zápas již více méně již jenom dohrával. Sice jsme snažili ještě s výsledkem něco udělat, ale naše útočné akce většinou končily na domácí obraně a když se již podařilo obranu překonat, tak míče létaly daleko od branky domácího brankáře. To domácí ještě mohli na konci svůj gólový účet navýšit, ale Janáček samostatný úník jednoho z útočících hráčů skvěle zastavil. Z dalekého Ostrova jsme se tak bohužel vrátili s nulovým bodovým ziskem.

Další zápas nás čeká v sobotu od 10:15 na Spořilově. Naším soupeřem bude pražský Meteor.

# hráči v poli P MIN G ŽK ČK

ŽK, ČK - žluté a červené karty

Hráči v poli

# - číslo dresu