Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

I v příští sezóně budeme působit v Divizi

20.06.2023 | Redakce

Jak je možné, že budeme opět hrát 4. nejvyšší soutež i v přiští sezóně. To a další informace se můžete dozvědět z rozhovoru s předsedou klubu Jiřím Weiglem.

Začneme tou nejčerstvější informací a ta se týká našeho působení v příští sezóně. Kde to tedy bude a jak je to možné?
Před malou chvílí jsem měl telefonát ze sekretariátu Řídící komise FAČR, kde nám bylo potvrzeno, že i v příští sezóně budeme působit v Divizi. Takže jsme nesestoupili. Důvod je prostý – vítězové několika krajských přeborů (liberecký, ústecký, pardubický) neměli zájem o postup do divize, což soutěžní řád řeší snížením počtu sestupujících oddílů. My jsme z těchto sestupujících oddílů byli třetí nejlepší, a proto se nás sestup netýkal. Ohledně zařazení do konkrétní divizní skupiny budeme ještě informovat, až bude zveřejněný los, což bude určitě do této soboty.

Přes "toto udržení" ale asi nepanuje v klubu spokojenost s minulou sezónu. Jak bys ji zhodnotil?
V úvodu jsme počítali s tím, že kádr je dostatečně silný. Bohužel letní příprava se příliš nevydařila a od počátku jsme bojovali se zraněními. Zranění přitom byli klíčoví hráči, kteří tvořili osu týmu – brankář Janáček, stopeři Stross s Balounem, Folwarczny, Šmejkal. Mladší fotbalisté bohužel neukázali dostatečnou kvalitu a při úzkém kádru nebylo kde brát. Po výměně trenéra se zlepšila tréninková morálka všech hráčů, ale sedlo si to až v jarní části sezóny. Mrzelo mě, že jsme nasbírali pouhé 4 body na hřištích soupeřů. Celkově byla sezóna nevydařená, ale hodně nám ukázala a věřím, že se z ní poučíme.

V zimě přišlo na naše poměry dost hráčů. Někteří se prosadili více, někteří méně. Tak to bývá. Je něco, co by si ty udělal v zimě jinak?
V zimní přestávce odešel na vlastní žádost brankář Fiala, naopak přišel Karmazín z Mladé Boleslavi. Přišlo i hodně kvalitních hráčů do pole, jako Studecký, Majer, Gebert, Vojtěšek nebo Šára. Takže si myslím, že my jako vedení jsme situaci nepodcenili a trenérovi přivedli téměř všechny jím požadované hráče. S odstupem bych asi neudělal nic jinak.

Už nějakou dobu se ví se v trenérském týmu nebude pokračovat Martin Viskup. Jak bude vypadat složení na lavičce v sezóně nové?

Včera jsme si s trenérem Hejnem sezónu vyhodnotili a domluvili jsme se s ním na další spolupráci. Je pravda, že Martin Viskup už asistentem na vlastní žádost nebude. Zatím nemáme potřebu pozici asistenta trenéra doplňovat, Petr Hejno nám sdělil, že tréninkový proces si bere komplexně na starosti.

Jak bude vypadat hráčský kádr? Můžeš už teď potvrdit nějaké příchody nebo odchody?
V tuto chvíli je to předčasné prozrazovat. Máme zájem o fotbalisty, kteří u nás na jaře působili, ale pohyb v kádru nějaký určitě nastane. Víc prozradíme v průběhu letní přípravy.

Kdy příprava na novou sezónu začne?
Letní příprava startuje 11.7. Bude krátká, čekají nás pouze dva přátelské zápasy a pak už bude předkolo MOL Cupu.

Další pozitivní zprávou je schválení dotace od Národní sportovní agentury. K čemu bude využita?
Je pravdou, že jsme mezi vybranými projekty podpory NSA. Po doplnění podkladů bychom měli obdržet dotaci na rekonstrukci hlavní hrací plochy na Spořilově. Vyseje se nový trávník a uděláme nové oplocení. Práce by měly probíhat už o prázdninách.

Kde budeme v případě rekonstrukce hřiště hrát naše domácí zápasy?
Varianty zvažujeme, v tuto chvíli ještě nemohu oficiálně nic potvrdit. Každopádně půjde o několik zápasů v srpnu a září, v říjnu a listopadu můžeme nastoupit na naší UMT. Na jaře už by mělo být vše hotové.

Plánuje se v areálu ještě něco?
Městská dotace nám pomůže opravit střechu na domku s technickým zázemím, kde po rekonstrukci můžeme zřídit byt správce areálu na Spořilově, případně ubytovací kapacity nebo šatny.

A poslední tradiční otázka na závěr. Co by si vzkázal naším fanouškům a jak bys je pozval na příští sezónu?
Rád bych jim poděkoval za přízeň a pozval je na příští sezónu, která musí být lepší než ta uplynulá. Všichni v klubu máme odhodlání se zlepšit a věříme, že už nebudeme muset mít starosti se sestupem. Všem přeji hezké léto, odpočiňte si a v nové sezóně u brandýského fotbalu na viděnou! BRANDÝS DO TOHO!

 
Aktuální články
O osudu utkání rozhodl Újezd v úvodu 2. poločasu

Bez vykartovaného Folwarcznyho jsme do zápasu s Újezdem nevstoupili dobře ani do jednoho poločasu. V tom prvním se nám ještě podařilo...

 
Z Kladna se vracíme bez bodu

Na Kladně jsme bohužel prohráli jednobrankovým rozdílem. I když domácí měli po většinu času utkání míč více na kopačkách, tak i my...

 
Nad Nespeky výhra brankami v nastaveném čase

Naše výherní šňůra pokračuje i po zápase proti Sokolu Nespeky. Tentokrát jsme museli rozhodnout až v nastaveném čase. V 91. minutě...

 
V Lounech jsme i v deseti vybojovali tři body
 
Po parádní obrátce slavíme první výhru!
 
Z Meteoru si odvážíme první bod v sezóně
 
Admira B rozhodla zápas brankami po přestávce
 
Se Štětím jsme prohráli brankou v závěru utkání
 
Na úvod sezóny prohra s Chlumcem v MOL Cupu
 
Utkání s Meteorem odloženo
 
 
© eSports s.r.o. & FK Brandýs nad Labem - kontakt: fkbrandys@email.cz RSS