Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Do Brandýsa přicházejí tři nové posily

23.06.2024 | Jiří Weigl

V okně volných přestupů vedení FK Brandýs dokázalo přivést tři posily pro nadcházející sezónu. Z konkurenčního FK Neratovice-Byškovice přicházejí obránce Václav Vorasický a záložníci Jakub Gombáš a Michal Vojanskij. 

Třiatřicetiletý Václav VORASICKÝ, řečený "Woras", je legendou našeho rivala z Neratovic. V tomto klubu strávil velký fanoušek londýnského Arsenalu prakticky celou svojí kariéru, odskočil si pouze na krátko do Litole a do Záp. Po dlouhém zranění však Woras nedostával v Neratovicích od trenéra Pavla Janečka tolik příležitostí a rozhodl se pro změnu. 


Václav nezastírá, že velký vliv v jeho příchodu do FK Brandýs měl trenér Michal Voljanskij. "Velkou roli v mém přestupu hrál trenér Michal Voljanskij. Známe se a má stejný pohled na fotbal jako já. Což se mi líbilo. Další důvod byl, nahradit si ztracený rok v divizi kvůli zranění. Poslední týdny už jsem se do toho začal dostávat, takže bych i sám sobě chtěl dokázat, že na to stále mám," řekl Vorasický v rozhovoru pro Mělnický deník. 

To čtyřiadvacetiletý záložník Jakub GOMBÁŠ byl na cestě do Brandýsa už v zimní přestávce, bohužel tehdy to nevyšlo. Kuba je šikovný kreativní záložník, který může nastoupit ve středu nebo na kraji zálohy, i pod hrotem. Bohužel jej brzdí zranění, naposledy jej potkalo v úvodu jarní části divizní sezóny. V úvodu následující sezóny by však Gombáš měl být už fit. "Předností je Kubova variabilita a dobrá technika. Od jeho příchodu si slibujeme zkvalitnění záložní řady," sdělil předseda výboru FK Brandýs Jiří Weigl.

Poslední posilou, byť spíše do budoucna, je osmnáctiletý jmenovec našeho hlavního trenéra, Michal VOLJANSKIJ. Také Michal rád nastupuje v záloze a je variabilní ohledně pozice. Fanoušek Bayernu Mnichov a Jamala Musialy počítá s tím, že bude složité se ve velké konkurenci prosadit hned od počátku svého angažmá. "Vím, co v něm je, je to inteligentní kluk, který ví, že na sobě musí neustále pracovat, aby se uplatnil," glosoval pro Mělnický deník jeho otec Voljanskij senior. 

Další fotbalisté přijdou do letní přípravy na zkoušku a my Vám je představíme, jakmile bude jejich případný přesun do Brandýsa formálně vyřešen. Letní příprava startuje už v pátek 12.7.

 
Příští zápasy

Muži A | sobota 20.07.2024, 10:00
TJ Sokol Libiš, z.s. - FK Brandýs nad Labem
 
Muži A | středa 24.07.2024, 18:30
FK Brandýs nad Labem - FK Viktoria Žižkov B
 
Aktuální články
Rozhovor s předsedou klubu Jiřím Weiglem

Před pátečním zahájení připravy si přečtěte rozhovor s předsedou klubu Jiřím Weiglem. Co říká na poslední sezónu, přeřazení do...

 
Sezóna 2023/2024 v číslech

V článku se podívejte na shrnutí sezóny 2023/2024 řečí čísel a statistik.foto: Jiří Bureš

 
Na závěr soutěže vysoká výhra nad Meteorem

V posledním utkání ročníku 2023/2024 jsme doma na Spořilově hostili pražský Meteor. Po celý zápas jsme hru kontrolovali a nakonec si...

 
Nové hřiště pokřtěno výhrou
 
Z Březové vezeme bod
 
S Chomutovem rozhodly dvě branky v závěru zápasu
 
Polabské derby pro Neratovice
 
Hřebeč rozhodla zápas brankami v závěru a úvodu obou poločasů
 
Třetí remíza 1:1 v řadě, tentokrát z Českého Brodu
 
Remíza doma se Slaným
 
 
© eSports s.r.o. & FK Brandýs nad Labem - kontakt: fkbrandys@email.cz RSS