Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Zápas pro Čigyho proti Real Top Praha

19.04.2023 | Redakce

6.5.2023 se uskuteční další den, který bude věnován našemu bývalému hráči Petrovi Šípkovi. Vrcholem dne bude zápas společného týmu staré gardy Dřevčic a Brandýsa proti týmu osobností Real Top Praha. V článku si můžete přečíst zatím předběžný program dne.

Program dne:

10:15 FK Brandýs nad Labem - RMSK "Cidlina" Nový Bydžov
12:30 Dětský den - aktivity pro děti (skákací hrad, soutěže, hasiči)
14:00 SG Dřevčice + Brandýs - Real Top Praha

Odpolední program bude moderovat Radek Hrdina z KISS RADIO.

Vstupné bude dobrovolné a po celý den bude připraveno občerstvení od Restaurace na hřišti. Během dnes také proběhne dražba podepsaných dresů.

ČIGYHO MŮŽETE PODPOŘIT JAKOUKOLIV ČÁSTKOU NA TRANSPARENTNÍ ÚČET Č.: 131-425080237/0100, KTERÝ BYL VYTVOŘEN SPECIÁLNĚ PRO TENTO ZÁPAS.


Stačí chvilka a život se otočí vzhůru nohama všem.

Stačilo jedno špatné rozhodnutí během předsezonního soustředění, pád z velké výšky a život vitálního sportovce a fotbalisty Sokola Dřevčice Petra Šípka se obrátil naruby. Teď místo soupeřů má před sebou dlouhý boj o návrat do normálního života.

Čigy, jak mu všichni říkají spadl 24.2.2023 ze střechy. Sice neměl ani jednu frakturu končetiny, za to však zlomené krční obratle a porušenou míchu. Je vůbec zázrak, že takový pád přežil. Byl však ochrnutý na celé tělo, cítil jen ramena a hrudník po bradavky.

Rychlá záchranná služba ho odvezla do českobudějovické nemocnice, kde následovala náročná devítihodinová operace. Po dvoutýdenním pobytu následoval převoz do mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice, kde Čigy strávil další čtrnáct dnů. Potom se přemístil do Motola, kde se provádí intenzivní pooperační rehabilitace na spinální jednotce.

Pomalu se dostavují první nepatrná zlepšení hybnosti těla. Hýbe levou rukou, prsty a dlaň zatím nefungují, malý pokrok začíná vnímat u pravé ruky. Odhaduje se, že v Motole by měl strávit tři měsíce. Poté bude následovat zhruba půlroční pobyt v rehabilitačním ústavu v Kladrubech. Bude to Čigyho největší zápas a zejména Petrova hlava si s tím musí poradit, stejně tak ho musí podporovat jeho obětavá rodina a kamarádi.

Čigy je navíc povahou rváč. A ti kdo ho znají, vědí, co v něm je. Že je to aktivní člověk milující fitko, fotbal, cestování, kamarády a život. Jeho pravidelné návštěvy posilovny jsou na jeho figuře znát a mohlo by to hrát roli i v další rehabilitaci.

Jisté je, že to bude běh na dlouhou trať trvající o hodně déle než fotbalových 90 minut.

Bude to náročná zkouška po psychické, fyzické i finanční stránce. Protože jeho nový život si žádá velké náklady jak z hlediska léčby, tak z pohledu normálního fungování.

 
Aktuální články
Zimní turnaj FK Brandýs nad Labem 2024

V článku se můžete podívat na rozpis zápasů na tento ročník Zimního turnaje.

 
Přípravné zápasy - zima 2024

V aktualizovaném článku se můžete podívat, jak se dařilo v přípravě na jarní část sezóny.

 
Příprava na jaro dnes začala

Dnes začala příprava našeho A-týmu.

 
Turnaj starých gard vyhráli opět domácí
 
Turnaj starých gard 2024
 
Podzim 2023 v číslech
 
Z Ostrova se vracíme bez bodu
 
O vítězství nad Březovou jsme rozhodli ve 2.poločase
 
V Chomutově bylo rozhodnuto už o poločase
 
V polabském derby jsme vybojovali výhru
 
 
© eSports s.r.o. & FK Brandýs nad Labem - kontakt: fkbrandys@email.cz RSS