Rozhovor s předsedou klubu

18.07.2022 | Redakce

V článku si můžete přečíst rozhovor s předsedou klubu Jiřím Weiglem. V rozhovoru mluví o minulé i té příští sezóně, pohybech v kádru a novince ve spořilovském areálu.

Prvně se ještě vrátíme k minulé sezóně. Jak si spokojený s umístěním a výkony, které jsme předváděli v sezóně 2022/23?
S umístěním v polovině tabulky panuje spokojenost. Po úvodních jarních kolech jsme sice mohli skončit i výš, ale vzhledem k následující zdravotní situaci v kádru deváté místo beru. Výkony v závěru sezóny bohužel nebyly tak dobré jako v úvodu, určitě to s trenéry zanalyzujeme, protože se to nestalo poprvé.

V areálu proběhla i jedna, pro diváky možná nepodstatná, změna, za to ale pro hráče je to něco, na co se tady dlouhé roky čekalo. Můžeš nám tuto novinku přiblížit?

Ano, je to skutečně zásadní změna. Podařilo se nám dotáhnout projekt zavlažování vodou z řeky Labe, což významně zlepší kvalitu trávníku na hlavním hřišti v průběhu letních měsíců. Už teď je vidět na hřišti pozitivní změna. Za pomoc děkujeme městu Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, které nám poskytlo investiční dotaci.

K nové sezoně, byli jsme přeřazeni do Divize C. Jak si tento krok vysvětluješ?

Upřímně si tento krok vysvětlit nedovedu a nikdo nám jej zatím nevysvětlil. Požádal jsem o vyjádření STK ŘKČ, bohužel bez reakce. Přeřazení pro nás znamená více cestování a tím pádem i významný zásah do našeho rozpočtu. Nezbývá než se přizpůsobit.

Teď ke změnám v kádru. Kdo náš tým opustil a na koho naopak můžou fanoušci nově těšit?

Pohyby v kádru samozřejmě máme, zatím to ještě není uzavřené a ne se vším se mohu podělit. Z minulé sezóny v kádru u nás nejspíš nebude působit nejlepší střelec Tobiáš Svoboda, který má namířeno do Baníku Most. Po půlroce asi u nás skončí i Michal Pažout, kterého zkouší náš soupeř z Dobrovice. Honza Pechanec projevil přání si od fotbalu odpočinout. A co se týká příchodů, přivítali jsme nového perspektivního brankáře Honzu Fialu z Klíčan. Na hostování z Neratovic by měl přijít útočník Jakub Malák. Na zkoušce jsou i další fotbalisté – Dominik Hrčka ze Záryb, Matěj Jahoda z Uhelných skladů Praha a nejspíš přibydou i jiní, zejména do zadních řad. Samozřejmě zkoušíme i naše dorostence z FKBB – brankáře Kindla, krajního obránce Petra Maláka a další. Bude záležet i na tom, kdo vypadne z kádrů týmů z vyšších soutěží.

S jakými ambicemi a cíli vstupujeme do nové sezóny?
Cílem je jednoznačně zachování divizní příslušnosti. Pokud kádr ještě vhodně doplníme a klukům se budou vyhýbat zranění, měli bychom se pohybovat v lepší polovině tabulky.

Jak by si pozval fanoušky na novou sezónu?
Rád bych je pozval na dobrý a bojovný fotbal, který se u nás na Spořilově hraje. Samozřejmě také na dobré pivo z restaurace Na Hřišti a výbornou klobásu z udírny. Přijďte si prostě užít kvalitní divizní podívanou a nezapomeňte na to naše - BRANDÝS DO TOHO!

Proti Náchodu první tři body v sezóně

V prvním domácím mistrovském zápase jsme konečně zabrali a proti Náchodu jsme získali tři body.

Vysoká prohra s Velkými Hamry na úvod

Vstup do nové sezóny nám vůbec nevychází. Další vysokou prohru tentokrát 5:0 jsme utrpěli na hřišti Velkých Hamrů.

Ostudná prohra v Hřebči

Sezónu 2022-2023 jsme bohužel odstartovali nejhůře, jak jsme mohli. V předkole MOL Cupu jsme podlehli domácí Hřebči vysoko 5:1.

Příprava - léto 2022

Příprava na novou sezónu zahájena