Vyrovnané utkání v závěru rozhodl hostující Lohoyda

21.04.2019 | Petr Špaček

V dalším domacím zápase jsme hráli proti Zbuzanům.

22. kolo | Sobota 20.04.2019, 10:15

FK Brandýs nad Labem - FK Zbuzany 1953, z.s.

Branky: 31. Folwarzcny - 6. Ježdík, 87. Lohoyda

Žluté karty: 60. Stross J. - 47. Hřebeček, 54. Bielesz

Rozhodčí: Kovářová - Horáček, Linhart

FK Brandýs nad Labem: Bodlák - Reichert (17. Stross M.), Baloun (70. Šmejkal), Stross J., Malý - Prokop, Folwarczny, Braborec, Urban, Dosoudil - Klíma

FK Zbuzany 1953, z.s.: Víšek - Maleček, Matějka, Kejha, Bielezs - Ježdík (87. Mače), Hřebeček (78. Lohoyda), Šírl, Lička, Přeučil (70. Říha) - Kalod (90. Huňáček)

Komentář

Hned v úvodu jsme bohužel inkasovali. Centr zprava naší obránci ještě odvratili, ale tecovana střela Ježdíka zpoza vápna už v brance skončila. Poté se na hřišti spíš bojovalo. Až po 20. minutě se dvakrát dostal do dobrých příležitosti domácí kapitán Folwarczny, ale ani jednou se proti dnes dobře chytajícímu Víškovi neprosadil. Ve 30. minutě už ale mohlo 614 diváků slavit. Po pěkné kombinaci mezi Dosoudilem a Michalem Strossem, druhý jmenovaný odcetroval a Folwarczny na zadní tyči hlavičkou vyrovnal skóre. O deset minut později mohlo být ještě veseleji. Centr zleva se dostal až k Urbanovi, ale ani on a poté z další střely ani M. Stross brankáře neprostrelili. Do šaten se tak odcházelo za nerozhodneho stavu 1:1.

Ve druhém poločase se dlouho hrálo hlavně ve středu hřiště. Za zmínku stojí pouze tři akce. V té první si málem do vlastní branky srazil centr jeden z hostujicich obránců. Poté asi deset minut před konce se do velké šance dostal Folwarczny, ale pěkný centr M. Strosse do branky hlavou neusměrnil. Poté bohužel přišla akce Lohoydy, ktery pěknou střelou z hranice vápna rozhodl o osudu utkání.

# hráči v poli P MIN G ŽK ČK

ŽK, ČK - žluté a červené karty

Hráči v poli

# - číslo dresu
Z - počet zápasů, v nichž hráč nastoupil
MIN - počet odehraných minut
G, ŽK, ČK - góly, žluté a červené karty

Čekání na výhru skončilo v zápase s Chomutovem

Po dlouhých sedmi zápasech jsme konečně na plno bodovali. Zápas jsme rozhodli ve druhém poločasu. Hattrickem se zaskvěl Šmejkal.

Dvě rychlé domácí branky v úvodu rozhodly utkání

V dalším kole jsme zajížděli na půdu pražského Meteoru.

Obranu Rakovníku jsme nepřekonali a prohráli 0:1

Již tři zápasy za sebou jsme naplno nebodovali, tentokrát jsme prohráli na hřišti Tatranu Rakovnik 0:1.

Ve šlagru kola jsme vybojovali proti prvnímu pouze bod

V Ostré jsme branku nevstřelili

Nymburk jsme doma porazili 2:1