Ve šlagru kola jsme vybojovali proti prvnímu pouze bod

09.04.2019 | Petr Špaček

Vůbec poprvé v sezóně musel do zápasu nastoupit náš náhradní brankář Jakub Bodlák, který v brance nahradil zraněného Jakuba Janáčka. Do zápasu také nemohl nastoupit Martin Kubeš, který se zranil v minulém zápase. Pouze na lavici byl připraven Michal Stross, který byl také v týdnu zraněn a celých 90 minut by nezvládl.

20. kolo | Sobota 06.04.2019, 10:15

FK Brandýs nad Labem - Sokol Hostouň, z.s.

1:2 pk

Branky: 43. Folwarczny - 51. Hájek.

Žluté karty: Malý, Klíma, Folwarczny - Laušman, Vašák.

Červené karty: 58. Klíma.

Rozhodčí: Opočenský - Starý, Hlaváček.

FK Brandýs nad Labem: Bodlák - Reichert, Baloun, J. Stross, Malý - Prokop, Braborec, Urban (86. M. Stross), Folwarczny (c) , Dosoudil (90. Kovařík) - Klíma. Trenér: Hradecký.

Sokol Hostouň, z.s.: Czehowsky - Vašák, Dosoudil, Trapp, Charvát - Laušman, Marek, Kulhavý (88. Věchtík), Kabele - Hájek, Vegricht (36. Vojtěšek). Trenér: Pihávek.

Komentář

Šlágr kola, na který zavítala velmi slušná návštěva 401 diváků, jsme začali aktivně. Po rohu v dobré pozici hlavičkoval David Folwarczny do země, od které se míč odrazil mimo branku. Další šanci měl opět Folwarczny, ale i jeho druhý pokus skončil vedle hostující branky. Od začátku jsme momentálně první tým tabulky do žádných šancí nepouštěli. Hosty jsme výborně napadali a jejich přihrávky často končily na našich kopačkách. Pravě po jednom takovém nepřesném míči, který ke konci poločasu vystihl Filip Braborec, přihrál do rychlého protiútoku Folwarcznému, ten si narazil s Františkem Klímou a přesnou střelou k tyči nedal brankáři šanci - 1:0.

Ve druhém poločase se hra moc nezměnila, bohužel jsme ale po chybě obrany v 51. minutě inkasovali. Po výkopu brankáře prodloužil hlavou Laušman na Hájka a ten střelou na bližší tyč prostřelil Bodláka - 1:1. Vývoj utkání poznamenala situace z 58. minuty. Hostující Trapp se snažil rychle rozehrát standardní situaci na půlící čáře a schválně nastřelil zády stojícího Klímu, který situaci neviděl a nestihl tak reagovat. Rozhodčí ale vše viděl jinak a ukázal našemu hráči druhou žlutou kartu a ten musel předčasně odejít do sprch. Škoda, že v takovém utkání nedokáže rozhodčí ukázat větší cit pro hru. Poté střelou ze standardní situace zkoušel zaskočit brankáře hostí opět neúnavný Folwarczny, ale ten jeho pokus vyrazil na roh. Hostouň poté dokázala držet míč na kopačkách více, ale velké šance si nevypracovala. Snad jen dalekonosná střela hostujícího Dosoudila stojí za zmínku, ale ta zamířila nad břevno branky. I když jsme hráli v deseti, ani tak jsme ale se nevzdali a vyráželi do nebezpečných protiútoků, bohužel nám vždy chyběla předfinální fáze a o míč jsme většinou přišli. Utkání tak skončilo nezaslouženým remízovým výsledkem, a tak stejně jako v minulém zápase v Ostré rozhodly o výsledku pokutové kopy. V těch tentokrát kralovali střelci nad brankáři. Až jako osmnáctý v pořadí svou penaltu neproměnil Michal Stross a bonusový bod si odvezli z hosté z Hostouně.

Příští domácí zápas hrajeme netradičně na Velký pátek 19.4. od 17:00 na Spořilově proti Zbuzanům. Přijďte si zpříjemnit páteční sváteční podvečer dalším fotbalovým zážitkem.

Už tuto sobotu jedeme do Rakovníku, kde se od 10:15 utkáme s místním Tatranem. Odjezd autobusu od hřiště je v 7:30.

Brandýs do toho!

ŽK, ČK - žluté a červené karty

Hráči v poli

# - číslo dresu
Z - počet zápasů, v nichž hráč nastoupil
MIN - počet odehraných minut
G, ŽK, ČK - góly, žluté a červené karty

V posledním domacím zápase jsme podlehli Mosteckému FK 1:3

V posledním domácím zápase jsme přivítali poslední celek tabulky Mostecký FK. (archivní foto)

Dvě krásné branky na vítězství nestačily

V předposledním domácím zápase jsme v polabském derby hostili sousední Neratovice. V podzimním utkání jsem se soupeřem na...

Čekání na výhru skončilo v zápase s Chomutovem

Po dlouhých sedmi zápasech jsme konečně na plno bodovali. Zápas jsme rozhodli ve druhém poločasu. Hattrickem se zaskvěl Šmejkal.

Dvě rychlé domácí branky v úvodu rozhodly utkání

Vyrovnané utkání v závěru rozhodl hostující Lohoyda

Obranu Rakovníku jsme nepřekonali a prohráli 0:1

V Ostré jsme branku nevstřelili