S vedoucími Neratovicemi jsme sahali po třech bodech

02.11.2021 | Redakce

V posledním zápase podzimní části jsme na Spořilově přivítali vedoucí tým Divize B Neratovice-Byškovice. Hosté, vedeni exligovými fotbalisty Dosoudilem a Klobásou, sice měli po většinu zápasu převahu, ale domácí tým statečně odolával a hrozil z rychlých protiútoků a standartních situací. V úplném závěru jsme mohli dokonce slavit výhru, ale Folwarczny pokutový kop neproměnil. Podzim jsme tak zakončili remízou a v tabulce jsme na 11.místě s 20 body.

14. kolo | sobota 30.10.2021, 10:15 | Spořilov

FK Brandýs nad Labem - FK Neratovice-Byškovice, s.r.o.

Branky: 33. Dosoudil, 73. Folwarczny - 44. Chlumecký, 83. Radosta.

Žluté karty: Braborec, Kaiser, Folwarczny, Baloun - Duch, Chlumecký, Malák.

Rozhodčí: Kastl - Šiška, Šlajs.

Diváci: 250

FK Brandýs nad Labem: Lisa - Kaiser, Zamazal, Folwarczny, Pechanec - Nykodým, Dosoudil, Kovařík (77. Baloun), Prokop - Braborec - Svoboda

FK Neratovice-Byškovice, s.r.o.:

Komentář

Jak už bylo zmíněno, hosté měli po většinu zápasu častěji míč na kopačkách a my jsme se snažili hrozit z rychlých protiútoků. První velkou šanci zápasu měli hosté, po standartní situaci proti jednomu z hostujících hráčů musel vytáhnout skvělý zákrok brankář Lisa. O 5 minut později jsme zahrozili i my, po rohu vypadl míč hostujícímu brankáři z rukou, ale nikdo z domácích hráčů se k volnému balónu nedostal. Poté se na hra na dlouhé minuty uklidnila a žádný z týmů si nedokázal vytvořit větší šanci. Až ve 30. minutě po centru Kovaříka dostal k hlavičce Folwarczny, který míč prodloužil na zadní tyč, kde míč do sítě dorazil Dosoudil – 1:0. Vedení bohužel našim hráčům vydrželo pouze 15 minut, to na centr z pravé strany nejvýše vyskočil Chlumecký a hlavičkou na zadní tyč nedal našemu brankáři šanci – 1:1. Vzápětí předvedl zkrat hostující střelec branky Chlumecký a trefil loktem do hlavy našeho hráče Nykodýma, rozhodčí ale hráči nepochopitelně ukázal pouze žlutou kartu. Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:1.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu jako ten první. Po hodině hry se do dobré šance dostával jeden z hráčů hostů, ale jeho střela naštěstí skončila těsně vedle. Stejně dopadla i domácí akce po ose Svoboda – Dosoudil, když druhý jmenovaný centr tečoval také pouze vedle branky. To v 75. minutě už vybuchl Spořilov nadšením. Po přesném rohu Kovaříka se v malém vápně dostal k míči Folwarczny a hlavou z bezprostřední blízkosti nedal brankáři šanci – 2:1. Bohužel ani toto vedení nám nevydrželo dlouho. Po závaru v našem pokutovém území se k míči v 83. minutě dostal Radosta a střelou o zem k tyči skóre srovnal – 2:2. Přesto ten, kdo se mohl radovat ze tří bodů, jsme nakonec mohli být my. Po faulu na Svobodu (nutno uznat, že velmi přísném rozhodnutí) rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten však domácí kapitán Folwarczny neproměnil a svou střelu poslal pouze do tyče. Utkání tak nakonec skončilo zaslouženou remízou.

Další mistrovské utkání nás čeká až jaře. V zimní přípravě nás ale čeká několik přípravných zápasů. První by se měl hrát 15. ledna 2022. Sledujte naše sociální sítě a web kvůli podrobnostem.