přípravný | Sobota 02.02.2019, 10:00 | UMT Čáslav

FK Čáslav, a.s. - FK Brandýs nad Labem

Branky: 28. M. Stross, 34. Folwarczny.

Diváci: 20

FK Čáslav, a.s.: Kubát - Fuxa (15. Dastych), Mráz, Kunášek, Hannich - Strnad, Vocel, Čuchal (30. K. Petrů), Vančura (60. Čuchal), Kořínek - Kopp (46. Ronovský). Trenér: Radim Truksa.

FK Brandýs nad Labem: Janáček - Reichert (46. Pechač), J. Stross, Baloun, M. Stross (46. Kaiser) - Prokop (46. Komárek), Kubeš (46. Urban), Braborec (46. Bojkovič), Folwarczny (c) (46. Moravský), Dosoudil - Prieložný (46. Veselý). Trenér: Václav Hradecký.

Komentář

Utkání se hrálo na UMT v Čáslavi. Brandýští přicestovali s 18 fotbalisty, už bez testovaného stopera Michala Kubína, který se rozhodl zůstat v jarní části ve Slovanu Lysá nad Labem. Chyběli rovněž Brabec, Pergl, Kovařík, Bodlák a zranění Klíma se Šmejkalem.

Hrstka diváků sledovala typický přípravný zápas, kdy domácí v úvodu působili trochu dravěji, nicméně hra byla naprosto vyrovnaná a hostující Brandýs postupně začal být nebezpečnější. Domácí propásli šanci Vančurou, hosté kontrovali dvěma šancemi Folwarczného. Skóre otevřeli černobílí po rohovém kopu, kdy hlavičku úspěšně dotlačil za brankáře Kubáta Michal Stross. I další standardka skončila v síti Čáslavi, když perfektní Kubešův centr uklidil hlavou Folwarczny.

Ve druhé půli dostali příležitost ukázat se hráči širšího kádru a vedli si statečně. Přesto to byli hlavně čáslavští, kteří se dostávali do tlaku. Velké šance ale Čáslav nedokázala proměnit, když v největší šanci mířil Ronovský pouze do břevna. I Brandýs měl možnosti, ale Jan Stross a Baloun mířili vedle a Dosoudil v úniku napálil jen brankáře. Družina trenéra Hradeckého tak slavila cennou výhru nad soupeřem z čela divizní skupiny C.