Těsná výhra nad Meteorem Brandýs udržela ve špičce

29.09.2018 | Jiří Weigl

Fotbalisté FK Brandýs i ve čtvrtém domácím duelu zvítězili, tentokrát nad Meteorem Praha VIII po velmi dobrém výkonu 2:1. Skóre otevřel v první půli po pěkné akci Kubeš, hosté sice po přestávce rychle srovnali po trestném kopu Hanka, ale černobílým zajistil vítězství precizním trestným kopem Martin Kovařík. Brandýs měl ještě hodně šancí na změnu skóre, ale bohužel zůstaly nevyužity. To Meteor v Brandýse moc neukázal a zaslouženě jede domů s prázdnou.

8. kolo | Sobota 29.09.2018, 10:15 | Spořilov

FK Brandýs nad Labem - FK Meteor Praha VIII, z.s.

Branky: 36. Kubeš, 57. Kovařík - 48. Hanek.

Žluté karty: Reichert, Klíma - Straka, Dvořák, Frantl.

Rozhodčí: Milner - Hanousek, Pekař.

Diváci: 280

FK Brandýs nad Labem: J. Janáček - Reichert, O. Janáček, J. Stross, M. Stross - Dosoudil (88. Pechač), Kubeš (90. Krajíček), Klíma, Folwarczny (c), Prokop (71. Pánek) - Kovařík (85. Braborec). Trenér: Sunkovský.

FK Meteor Praha VIII, z.s.: Toman - Sůra, Holeček (46. Straka), Frohna, Kostka - Frantl (c), Hrdina (46. Krob) - Dvořák (85. Havel), Schulz (83. Janíček), Hanek - Přibyl (68. Zolotuchin). Trenér: Tichai.

Komentář

Kádr Brandýsa oproti smolnému utkání ve Zbuzanech oživili dovolenkáři Kubeš s Braborcem a po zranění se vrátil Honza Stross. Naopak kvůli zranění do zápasu nezasáhl ve formě hrající útočník Šmejkal, jehož místo na hrotu zaujal Kovařík. Pozici defenzivního štítu se tentokrát zhostil Franta Klíma, a to velmi dobře.

Po pozvolném oťukávání poprvé zahrozil Folwarczny, ale jeho bombu Toman vytáhl. Na druhé straně se v náznaku šance ocitl Holeček, to však bylo ze strany Meteoru v první půli všechno a zajímavé momenty byly k vidění jen před brankou Tomana. Přestože černobílí vytrvale bušili do obrany Pražanů, nedařila se jim finální fáze a když už přišla střela, brankář Meteoru dobře zasáhl. Střeleckou smůlu Brandýs prolomil až ve 36. minutě - Kubešovi nejprve nevyšla kolmice, ale po narážečce s Dosoudilem si počkal na malém vápně na zpětnou přihrávku a ve skluzu skóroval. Téměř tři stovky diváků vyprovázely domácí do kabin potleskem.

Úvod druhé půle byl pro Brandýs šokem - ke trestnému kopu z pravé strany se postavil Hanek a jeho střelu bohužel Kuba Janáček zkrotil až za brankovou čárou. Vyrovnání s brandýšťáky neotřáslo a dál se hnali za rozhodnutím zápasu. V 57. minutě byl po dobrém presinku faulován před vápnem Folwarczny a navazující trestný kop nádherně zakroutil do šibenice Martin Kovařík, Toman neměl nárok - 2:1. I v dalším průběhu se Brandýs tlačil do šancí za pojištěním skóre, ale Jan Stross zblízka napálil jen Tomana, Dosoudil mířil z halfvoleje z výborné pozice vedle a Kubeš místo střely do prázdné brány volil ještě nahrávku. Co se týká Meteoru, ten hrozil pouze z občasných rohů či centrů do vápna, s nimiž si však poradila dobře fungující brandýská defenziva.

Utkání tak zaslouženě získali domácí a výhrou se udrželi v kontaktu s čelem tabulky. Další složitý úkol však na hráče z Polabí čeká už v sobotu dopoledne na pražském Motorletu, který se pohybuje rovněž v horní polovině tabulky.

# hráči v poli P MIN G ŽK ČK

ŽK, ČK - žluté a červené karty

Hráči v poli

# - číslo dresu
Z - počet zápasů, v nichž hráč nastoupil
MIN - počet odehraných minut
G, ŽK, ČK - góly, žluté a červené karty

Nymburk jsme doma porazili 2:1

Díky dalším třem bodům jsme se posunuli tabulkou na druhé místo a na jaře jsme zatím nepoznali hořkost porážky.

V sobotu přivítáme SK Polaban Nymburk

Zásluhou hattricku D. Folwarczného vezeme z Kladna 3 body

Ve druhém utkání jarní části jsme zajížděli na půdu SK Kladno, celku z dolní poloviny tabulky, a chtěli potvrdit domácí výhru...

Jarní čast jsme odstartovali výhrou 4:1