Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Ve Vykáni poprvé výhra na penalty!

29.03.2018 | Jiří Weigl

Jarní fotbalová sezóna začala pro brandýské fotbalisty remízou ve Vykáni, následně však černobílí poprvé v sezóně zvládli penaltový rozstřel a připsali si bodík navíc. Ještě těsně před koncem zápasu přitom sahali po třech bodech, ale o vítězství je připravila dorážka neproměněné penalty exreprezentantem Davidem Jarolímem.

18. kolo | Sobota 24.03.2018, 10:15 | Vykáň
 

FK Čechie Vykáň - FK Brandýs nad Labem

1:2 pk

0:0

Branky: 89. Jarolím - 65. Folwarczny.

Žluté karty: Dalekorej - J. Stross.

Rozhodčí: Pekař - Řeháček, Horáček.

Diváci: 200

FK Čechie Vykáň: Janda - Olmr, Šplíchal, Kubek, DiMarco - Koutenský, L. Jarolím, D. Jarolím, Dlouhý (c) (73. Maxhuni), Říha - Dalekorej.

FK Brandýs nad Labem: Janáček - Reichert, Bohdan, Baloun, Urban - Dosoudil (67. Pánek), Kubeš, J. Stross, Folwarczny (c), Moravský (87. Zamazal) - Kovařík.

Komentář
 
 
 

V posledním týdnu před utkáním museli brandýští řešit zdravotní problémy. Posila do útoku Jakub Moravec si v týdnu poranil kotník, Michal Stross onemocněl a Krajíčka s Braborcem nepustily do utkání pracovní povinnosti. Šanci v základu tak poprvé dostal nadějný Michal Dosoudil, který si stoupl na levý kraj zálohy. Nutno dodat, že ani domácí zdaleka nebyli kompletní.


Utkání bylo ovlivněno těžkým terénem ve Vykáni. Přesto za delší konec tahali spíše hosté, byť do finálního zakončení se příliš nedostávali. Soubojový fotbal plný nakopávaných balónů v první půli nenabídl mnoho šancí a bylo znát, že oba celky si spíše přivykají podmínkám na přírodní trávě.

Ve druhé půli se obraz hry nezměnil, o fous lepší hosté nebyli schopní vyjádřit svoji lehkou herní převahu v brankové vyústění. To se změnilo v 65. minutě, kdy dlouhý výkop Janáčka propadl až ke kapitánovi Folwarcznymu, který šikovně přehodil Jandu - 0:1. Domácí Vykáň se poté snažila s výsledkem něco udělat a odměněna za snahu byla až v předposlední minutě, kdy ve vápně fauloval Bohdan a rozhodčí Pekař odpískal penaltu. Kuba Janáček velezkušeného Davida Jarolíma vychytal, ale z dorážky už se exreprezentant nemýlil. Škoda, tři body byly blízko.

V penaltovém rozstřelu minuli vykáňský Maxhuni a brandýský Kovařík, v poslední sérii nejprve proměnil Bohdan a následně David Jarolím trefil pouze tyčku. Brandýs tak poprvé v sezóně zvládl penaltový rozstřel a odvezl si z Vykáně 2 body. 

Statistiky
 
 
 
# hráči v poli P MIN G ŽK ČK
18 Baloun Miroslav O 90 0 0 0
19 Dosoudil Michal Z 67 0 0 0
10 Folwarczny David Z 90 1 0 0
11 Kovařík Martin U 90 0 0 0
7 Kubeš Martin Z 90 0 0 0
13 Moravský Marek Z 87 0 0 0
15 Pánek Petr U 23 0 0 0
8 Reichert Jan O 90 0 0 0
9 Stross Jan O 90 0 1 0

# brankář MIN INK G ŽK ČK
1 Janáček Jakub 90 1 0 0 0

Vysvětlivky sloupců

Brankáři

# - číslo dresu
MIN - počet odchytaných minut
INK - počet inkasovaných gólů
ŽK, ČK - žluté a červené karty

Hráči v poli

# - číslo dresu
Z - počet zápasů, v nichž hráč nastoupil
MIN - počet odehraných minut
G, ŽK, ČK - góly, žluté a červené karty

 
FK Brandýs nad Labem - kontakt: david.simon@esports.cz RSS