"Divize je rychlejší a takticky vyspělejší," hodnotí vstup Folwarczny

22.08.2017 | Tomáš Pokorný

V úvodu nové sezóny jsme se zeptali na pár otázek našeho kanonýra a kapitána týmu Davida Folwarczného.

Ø  Davide, první 2 zápasy přinesly jenom bod, jaké jsou tvé dojmy?

Bod je málo, když se podívám, jak ty zápasy probíhaly. Minimálně 4 body jsme mohli mít.

Ø  Jak vidíš po dvou kolech rozdíl mezi krajským přeborem a divizí?

Je tam velký rozdíl, protože v krajském kole byly TOP zápasy jenom čtyři, ale v divizi jich bude kolem patnácti. Jsou tam zkušení hráči, kteří prošli i první ligou. Je to takticky vyspělejší a rychlejší.

Ø  V Živanicích jste byli domácím vyrovnaným soupeřem, jak moc mrzí porážka?

Porážka mrzí hodně, protože jsou jeden z adeptů na postup. První poločas jsme hráli výborně, ve druhém poločase se projevilo, jak máme úzký kádr. Odešly nám síly a bohužel to bylo čekání na smrt.

V sobotu hostíme tým z Vykáně, se kterým jste hráli minulou sezonu v krajském přeboru, jaké vidíš šance?

Šance jsou vždycky vyrovnané před zápasem, ale věřím v domácí prostředí, kde je naše síla. Doufám, že nás přijde podpořit hodně diváků. Na tento zápas bychom už měli být kompletní a věřím, že do toho dáme všechno.

Ø  Co bys vzkázal brandýským fanouškům?

Aby nás chodili podporovat jako do teď, možná ještě trochu víc a aby na nás nezanevřeli, i když se nevyhrává. Patří jim velký dík za to, že nás jezdí podporovat i takovou dálku, jako třeba do Živanic.

Díky za rozhovor a ať se daří!

Ples fotbalistů už 27.1.2018

FK Brandýs nad Labem zve všechny příznivce, členy a partnery na tradiční PLES FOTBALISTŮ, který se uskuteční v sobotu 27.1.2018 od 20:00...