Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Brandýs porazil v přípravě Mšeno a vyhlíží městské derby

03.08.2017 | Jiří Weigl

Fotbalisté FK Brandýs směřují do finále letní přípravy. V sobotním zápase porazili dalšího divizního nováčka FK Mšeno-Jablonec po dobrém výkonu 3:1. Nyní už černobílé borce čeká prestižní městské derby proti Slavoji Stará Boleslav u příležitosti oslav 105. výročí založení odvěkého rivala.

Stále bez posil, za to plni odhodlání nastoupili brandýští proti dobrému soupeři. Přestože v první půli prohrávali, dokázali ještě do přestávky vyrovnat zásluhou kapitána Folwarczného. Po pauze dokonal obrat Marek Moravský a definitivní pojistku přidal před koncem dorostenec Tesař. Výhra 3:1 je určitě dobrým výsledkem proti soupeři, který podal v poháru výborné výkony a v divizi zřejmě nebude patřit ke kandidátům sestupu. 


Teď už je ale čas koukat dopředu. Městské derby je vždy tahákem, nejinak by tomu mělo být v sobotu 5.8.2017. Zvlášť proto, že k takovému zápasu dochází v poslední době jen několikrát za pár let. Obě strany se proto na derby těší a lákají své příznivce do ochozů stadionku Na Lázeňské. 

A jak vidí derby brandýský kapitán David FOLWARCZNY? "Na derby se určitě moc těším. Hrál jsem ho jen jednou a bude to už nějakých 11 let, ale pamatuju si, že přišla půlka města a mělo to parádní atmosféru. I když je to teď přátelák, tak věřím, že přijde hodně lidí a určitě to bude mít náboj jako derby pražských S. Pro nás je to nejprestižnější zápas, jaký můžeme hrát, a určitě budeme chtít vyhrát. Jde přece o vládu nad městem :-) Jen doufám, že se moc nepokopeme. Hodně lidí mi říká, ať jim to pustíme, když mají ty oslavy, ale na to určitě nebudeme brát ohled. Ale soupeře nepodceňuji, i když je tam rozdíl několika soutěží, tak na jejich malém hřišti se rozdíly mažou, a proto očekávám vyrovnaný zápas."

Každý správný brandýský fanoušek tedy logicky nemůže chybět na odvrácené straně Labe. Doražte včas, výkop derby je v 17:00 hodin. Nezapomeňte šály nebo jiné černobílé doplňky a povzbuzujte tím naším BRANDÝS DO TOHO!!!


 
 
FK Brandýs nad Labem - kontakt: david.simon@esports.cz RSS